В Україні змінені ліміти страхових сум, які виплачуються за полісами ОСАЦВ.

В Україні змінені ліміти страхових сум, які виплачуються за полісами ОСАГО.

 

Як повідомляє прес-центр Моторно-транспортного страхового бюро, з 19-го лютого подвоєні суми максимальних виплат за "автоцивілкою": з 50 до 100 тисяч грн - за майновий збиток, й зі 100 до 200 тисяч грн - за шкоду здоров'ю одного потерпілого.

МТСБУ планується подальше щорічне підвищення розмірів страхових виплат мінімум удвічі. Новації в сфері обов'язкового автострахування обумовлені прагненням максимально відповідати європейським стандартам.

 

Одночасно з цим збільшать ліміт компенсаційних виплат при оформленні ДТП без автоінспекторів. З 12-го лютого суми виплат згідно Європротоколу можуть досягати 50 тис. грн, раніше страхова сума при спрощеному оформленні аварії становила 25 тис. грн.

 

Як пояснив гендиректор МТСБУ, кожні 5 років відбувається коригування сум страхового відшкодування щодо споживчого індексу цін. В європейських країнах існуючі ліміти становлять 1,12 мільйона євро за одного потерпілого, коли завдано шкоди життю та здоров'ю, та 5,6 мільйона за страхову подію без урахування кількості постраждалих. Відносно компенсації майнових збитків, то відшкодування за страховий випадок можливе в розмірі 1,12 мільйона євро на всіх учасників ДТП.

Уточнимо, що існуючі тарифи коригуються відповідно до програми, яка передбачає поступове підвищення страхових лімітів до розміру компенсацій в країнах ЄС.