Як вибрати ОСАЦВ (Автоцивілку) та не помилисися

 

Сьогодні на запитання, чи потрібна автовласникові страховка, відповідь буде однозначною. Коли виникає ДТП або стихійне лихо, саме страхові компанії приймають вогонь на себе. Отже, залишається визначитися, як правильно вибрати та оформити автострахування. В першу чергу, це відноситься до покупки полісів ОСАГО, де заощаджені сто гривень можуть обернутися збитками в тисячі гривень.

 

Сам процес оформлення страховки ОСАГО труднощів не викликає, важче знайти компанію, яка подбає про кожного страхувальника та забезпечить ефективне регулювання страхових подій, що вже настали. Низька ціна – це не найкращий критерій для вибору страхового поліса.

Вибираючи компанію з метою купівлі страховки, зверніть увагу на такі моменти:

·               кількість скарг від клієнтів;

·               результати рішень страхових випадків;

·               статистика за рівнем страхових виплат у цьому виді страхування;

·               справжність страхових бланків.

Якщо вартість ОСАГО зменшена за рахунок додаткової знижки, поліс все одно повинен містити повну суму платежу за страховкою. При оформленні ОСАГО можливі 3 варіанти франшизи, тобто сума збитку, яку винуватець ДТП повинен буде відшкодувати самостійно - 0, 500 або 1000 гривень.

Кожен водій, який має безаварійний водійський стаж, має право на знижку бонус-малус. Хоча право надання такої пільги страховики залишають за собою, п'ятивідсоткова знижка можлива за кожен рік їзди без ДТП. Для підтвердження права на бонус-малус страхування компанія має право вимагати дані або ксерокопію попередньої автоцивілки.

Закон, що регулює обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників автотранспорту, визначає пільгові категорії осіб при оформленні поліса ОСАГО:

·               особи пенсійного віку;

·               учасники бойових дій;

·               інваліди другої групи;

·               чорнобильці 1-ї, 2-ї категорії.

Скористатися пільгою в розмірі 50% може тільки власник транспорту на підставі генеральної довіреності або техпаспорту. Використовуючи такий дисконт, майте на увазі, що сидіти за кермом такого транспортного засобу може виключно пільговик, в іншому випадку страхова компанія може не дати згоди на виплату.

 

Незайвим буде перевірити дійсність вашого поліса за його серією та номером на сайті транспортного страхового бюро та впевнитися, що документ не значиться загубленим або анульованим.

Купуючи підозріло дешевий поліс або оформляючи його в придорожній машині під вивіскою «Автострахування», ризик отримати загублений або давно анульований документ дуже великий. Набагато надійніше й безпечніше замовити ОСАГО в Інтернеті, де можна вивчити страховий ринок, розрахувати вартість страховки через онлайн-калькулятор та отримати бонус за онлайн-замовлення.